טעינת-רכב-חשמלי טעינת-רכב-חשמלי

הדרך המתקדמת לפתרון ניהול טעינת רכב חשמלי

29/06/2023

מדי חודש עולים על כבישי ישראל עוד ועוד רכבים חשמליים. אין ספק שהמספרים רק ילכו ויעלו כי רכבים חשמליים הם העתיד, הן מבחינת היעילות האנרגטית והחיסכון בהוצאות הדלק, וכמובן מבחינת הפתרון האקלימי. מטבע הדברים, שינוי כה משמעותי בעולם הרכב מצריך גם שינויים באורחות החיים, בתשתיות ובתקנות. אחד הפתרונות שחשוב מאוד להכיר הינו עמדות טעינה חכמות ומתוקשרות, המעניקות יתרונות רבים.

את ההיערכות לסוגיית טעינת רכבים חשמליים ניתן כבר בחקיקות שכבר נכנסו לתוקף, בדיונים שעדיין נמשכים במשרד התחבורה, האנרגיה ובוועדות הכנסת השונות. ניתן גם לראות אותם בעמדות הטעינה שבתחנות הדלק, וכן בנקודות החיבור החדשות בבתים פרטיים ובבניינים משותפים. כמובן שהשאיפה מצד בעלי הרכבים, וכך גם מצד המדינה, היא שבסופו של דבר הצרכנים יקבלו את מרבית (אם לא את כל החשמל) מעמדות הטעינה הביתיות, במקום להמתין בתור בתחנות ההטענה הציבוריות.

ואולם, הגעה ליעד הזה אינה מובנת מאליה, בעיקר באזורים של בנייה רוויה. אמנם, החוק החדש מדבר על הקמת תשתיות חדשות ומתאימות של חשמל וטעינה בבניינים חדשים החל מ -2023, אך מה קורה עם כל שאר הבניינים בארץ? כמעט בכל המקרים, תשתיות החשמל הסטנדרטיות מתקשות לעמוד בעומסים הנוכחיים ו/או הצפויים מהגדלת כמות הרכבים החשמליים שמתחברים לבניין. בנוסף, אפילו בבניין חדש או כזה עם תשתית הולמת ישנן סוגיות של גבייה מדויקת מהדיירים, טיפול בתקלות, ענייני בטיחות ועוד. את הפתרון לכל הנושאים הללו מעניקה מערכת הניהול ועמדות הטעינה החכמות של סופרגז אנרגיה רכב חשמלי.

ניהול נכון של טעינת הרכבים

הסוגיות שתוארו לעיל הן אכן מורכבות, ובחלקן ייקח עוד שנים לטפל, אך הבשורות הטובות הן שכבר קיים פתרון יעיל, בטוח, מדויק ואמין עבור בניינים משותפים. בראש ובראשונה, מדובר בעמדות התומכות בניהול דינאמי של עומסים ומחלקות את החשמל בצורה חכמה, דבר המאפשר להגדיל את כמות הרכבים החשמליים שנטענים באותו הבניין, ולעומת זאת להקטין משמעותית את הסיכון לתקלות ולהפסקות חשמל.

לא פחות חשוב מכך, מערכת הניהול של סופרגז רכב חשמלי מפרידה את צריכת החשמל הציבורי של הבניין מעמדות הטעינה, דבר המגביר מאוד את בטיחותם של הדיירים. בתוך כך, התשתיות החשמלית של המבנה שומרות על תפקוד תקין. חברתנו גם מנטרת בכל עת את פעילות העמדות, מזהה ואף מטפלת מרחוק בתקלות, בצורה מהירה וחלקה.

נוחות מרבית להטענת רכבים

במידה ותבחרו בעמדות הטעינה שלנו, אנו נלווה אתכם באופן אישי, נציג את האפשרויות ונעזור לכם לבחור את המערכת הנכונה ביותר עבור הבניין, צרכיו ותשתיותיו. אנו נלווה אתכם בכל שלבי התכנון, ההקמה, התפעול, המימון ועד לתחזוקה השוטפת של המערכת.

בנוסף, כל בעל רכב חשמלי שמתגורר בניין יכול להוריד למכשירו הנייד את האפליקציה שלנו. עם האפליקציה הוא יוכל לנהל את עמדת הטעינה של מבחינות שונות, כגון מעקב אחר טעינות, תזמונים של טעינות, התחלה והפסקה של הטענה מרחוק, מעבר על דוחות ועוד.

וכאמור, מבחינת וועד הבית או חברת הניהול של המבנה מדובר בהקלה גדולה. במקום לשבור את הראש על מניית החשמל שצורך כל רכב והטיפול בגבייה, מקבלים מענה שלם מעמדות הטעינה שלנו. העמדות יודעות לבצע אוטומטית את כל תהליך חישוב הצריכה, הגבייה וזיכוי החשבון, כך שלפחות בנושא זה לא יהיו כל מחלוקות, חיכוכים, טרדות ובזבוז זמן לוועד הבית או לחברת הניהול.

מאמרים

כל היתרונות בשימוש בגז טבעי

כידוע, בשנים האחרונות מבצע המשק הישראלי מעבר לשימוש בגז טבעי, הן משיקולים סביבתיים, הן משיקולים כלכליים, והן משיקולים של עצמאות אנרגטית עקב גילויי מרבצי הגז של העשור האחרון. חברתנו גאה להימנות על חלוצות ומובילות המעבר לגז טבעי במגזרי המשק השונים, ולהעמיד לרשות לקוחותיה פתרונות מתקדמים, נקיים וחסכוניים יותר. לפניכם סקירה על יתרונותיו של הגז הטבעי […]
יאיר לוי | מנהל מערכות מידע
קרא עוד

משק החשמל בישראל- סקירה וניתוח 2023

משק החשמל בישראל עבר בשנים האחרונות רפורמה מקיפה שכללה בין היתר פיצול חברת החשמל לחברות שונות המרכיבות את שרשרת הערך במשק החשמל. בנוסף, בוצע מעבר הדרגתי משימוש בפחם לשימוש בגז טבעי כמקור האנרגיה המרכזי לייצור חשמל. מטרת מאמר זה היא לסקור את התפתחות משק החשמל בישראל בשנים האחרונות, תוך התמקדות בהיבטים הבאים: האם מחיר החשמל […]
קרא עוד

כל היתרונות בשימוש בגז טבעי

כידוע, בשנים האחרונות מבצע המשק הישראלי מעבר לשימוש בגז טבעי, הן משיקולים סביבתיים, הן משיקולים כלכליים, והן משיקולים של עצמאות אנרגטית עקב גילויי מרבצי הגז של העשור האחרון. חברתנו גאה להימנות על חלוצות ומובילות המעבר לגז טבעי במגזרי המשק השונים, ולהעמיד לרשות לקוחותיה פתרונות מתקדמים, נקיים וחסכוניים יותר. לפניכם סקירה על יתרונותיו של הגז הטבעי […]
קרא עוד