רפורמת החשמל: הזדמנות פז לחסוך עשרות שקלים בחודש

05/12/2023

זוכרים את הימים ששילמנו הון עתק על שימוש במכשירים ניידים? היום זה נראה כמו היסטוריה עתיקה, אבל האמת היא שחלף רק קצת יותר מעשור מאז שנכנסה רפורמת הסלולר לתוקף. מי האמין אז שאפשר לשלם פחות על שירות כה בסיסי? ואם הדבר נכון לגבי הסלולרי ברור שקשה להאמין שאפשר לשלם פחות על חשמל. האם ייתכן שתהיה תחרות גם בתחום שבו לחברה אחת יש מונופול ארצי? האם אפשרי שנוכל לבחור ספקית ולקבל הנחות? אבל זוהי בדיוק המציאות! רפורמת החשמל כבר כאן, כך שאינכם חייבים להיות כבולים לחברת החשמל ותוכלו לשלם פחות על האנרגיה בבית.

בואו נתחיל דווקא עם מונה חשמל חכם

 

רגע לפני שנסביר על החיסכון שלכם, כדאי לומר כמה מילים על מונה חשמל חכם, שמהווה תנאי הכרחי למעבר אל ספק חשמל פרטי. למעשה, המונה החכם הוא לא רק צעד ראשון (וקל לביצוע, כפי שמייד נסביר), אלא הוא עוד כלי המאפשר לכם לקבל חשבונות חשמל מופחתים, אם תהיו מוכנים ללמוד ממנו ולנצל את הפוטנציאל שלו.

בדומה למונים הדיגיטליים שכבר התקינה חברת החשמל במקומות רבים, שיודעים לתת קריאות מדויקות פעם ביום, כך עושה גם המונה החכם. ההבדל הוא שהמונה החכם קורא מרחוק את צריכת החשמל שלכם ומשדר את נתוני הצריכה 4 פעמים בשעה. כלומר, הוא נותן אינדיקציות הרבה יותר קרובות ומאפשר מדידה מדויקת ולא ע"פ ממוצע או הערכה.

כפי שאמרנו, המונה החכם הוא תנאי להצטרפות אל ספק חשמל פרטי. כדי להתקין אותו, צרו קשר עם חברת החשמל שחייבת לבצע את ההתקנה תוך חודשיים לכל היותר, בעלות של קצת יותר מ- 220 ₪. מייד לאחר מכן תוכלו להתחיל לקבל את החשמל מאיתנו בהנחה משמעותית.

חוסכים מאות שקלים בשנה בחשבון החשמל

 

חברת החשמל גובה את התעריף המקסימלי, זה לא ממש משנה מתי תפעילו את המזגן או את התנור. חברת אלקטרה פאוור מתחשבת בשעות הייצור וצריכת החשמל, ובהתאם לכך מספקת הנחות. למשל, במסלול 'הייטק' תקבלו הנחה של 8% על החשמל בין השעות 23:00 ל- 17:00, ואם תמשיכו לשנה השנייה והשלישית תקבלו 9% ו- 10% הנחה בשעות אלו.

מכיוון שבשאר השעות (17:00 עד 23:00) תשלמו את התעריף הרגיל, כמו כולם, תוכלו להיות צרכנים חכמים יותר. כלומר, תוכלו לתזמן את הפעלת המכשירים החשמליים בבית לשעות ההנחה, ולהשתמש בהם פחות בשעות החיוב הרגילות. ככל שתרבו לעשות זאת כך תחסכו יותר. ניתן ומומלץ להיעזר במידע שנותן לכם המונה החכם כדי ללמוד, להבין ולהשתפר עם הזמן.

יחד עם זאת, אם אינכם מעוניינים בהנחה לפי שעות, תוכלו ללכת על מסלול POWER שבו מקבלים הנחה כללית של 5% על כל שעות היממה, ולאחר מכן 6% ו- 7% בשנה השנייה והשלישית. מאידך, תוכלו לבחור במסלול 'דאבל' שבו מעבירים את כל נושא האנרגיה בבית אל Electra power. במסלול הזה אתם מקבלים הנחה גם על הגז וגם על החשמל, וכך נהנים גם מהנחה בחשבון החשמל וגם מהנחה נוספת של 120 ₪ לשנה על חשבון הגז.

אז לסיום, כמה תוכלו לחסוך בזכות רפורמת החשמל? התשובה תלויה בשלושה משתנים:

בצריכה הכללית שלכם (סוג וכמות מכשירים בבית, מספר הנפשות וכדומה), במסלול שתבחרו (דאבל, הייטק או POWER), וגם בנכונות שלכם ללמוד ולהיות צרכנים נבונים. לכל הפחות, תחסכו עשרות שקלים מדי חודש על חשבון החשמל.

מאמרים

כל היתרונות בשימוש בגז טבעי

כידוע, בשנים האחרונות מבצע המשק הישראלי מעבר לשימוש בגז טבעי, הן משיקולים סביבתיים, הן משיקולים כלכליים, והן משיקולים של עצמאות אנרגטית עקב גילויי מרבצי הגז של העשור האחרון. חברתנו גאה להימנות על חלוצות ומובילות המעבר לגז טבעי במגזרי המשק השונים, ולהעמיד לרשות לקוחותיה פתרונות מתקדמים, נקיים וחסכוניים יותר. לפניכם סקירה על יתרונותיו של הגז הטבעי […]
יאיר לוי | מנהל מערכות מידע
קרא עוד

אנרגיות מתחדשות – שיתופי פעולה

Electra Power מובילה את הרפורמה במשק החשמל בישראל ומאפשרת ללקוחותיה ליהנות מחיסכון משמעותי בהוצאות האנרגיה. החברה פועלת מזה שנים במשק האנרגיה המקומי ושמה דגש מיוחד על קדמה טכנולוגית ואנרגיות מתחדשות. לכן, לקוחותינו נהנים לא רק מחיסכון משמעותי בהוצאות אלא גם מחשמל הרבה יותר נקי וידידותי לסביבה.   Electra Power  מקיימת פעילות ענפה החולשת על ענפי […]
קרא עוד

פתרונות חכמים ויעילים לניהול טעינת רכב חשמלי

כל מי שנוסע על כבישי הארץ יכול להתרשם מהריבוי המהיר של רכבים חשמליים מבית יצרניות עולמיות מובילות. וכל מי שעיניו בראשו גם מבין שהמגמה הזו רק תמשיך להאיץ בעתיד הנראה לעין, ככל הנראה עד לרמה שבה רכבי המונעים בדלק יהיו מחזה נדיר וארכאי. מצד אחד, אלו בשורות טובות לסביבה ולאוויר שכולנו נושמים, אך מצד שני […]
קרא עוד