פתרונות לניהול טעינת רכבים חשמליים פתרונות לניהול טעינת רכבים חשמליים

פתרונות חכמים ויעילים לניהול טעינת רכב חשמלי

29/06/2023

כל מי שנוסע על כבישי הארץ יכול להתרשם מהריבוי המהיר של רכבים חשמליים מבית יצרניות עולמיות מובילות. וכל מי שעיניו בראשו גם מבין שהמגמה הזו רק תמשיך להאיץ בעתיד הנראה לעין, ככל הנראה עד לרמה שבה רכבי המונעים בדלק יהיו מחזה נדיר וארכאי. מצד אחד, אלו בשורות טובות לסביבה ולאוויר שכולנו נושמים, אך מצד שני – שינויים כה מרחיקי לכת גם דורשים היערכות מתאימה. אחד השינויים האלו הוא ההיערכות מבחינת תשתיות הטעינה, לא רק בתחנות "הדלק" שלצידי הכבישים, אלא גם ובעיקר בבנייני מגורים, משרדים ומסחריים שבהם בעלי רכבים חשמליים טוענים ויטענו אותם. עמדות הטעינה בבנייני המגורים והמשרדים הם תחנות הדלק העתידיות כי שם יתבצעו רוב אירועי הטעינה.

רכב חשמלי – להיערך בחוכמה כבר עכשיו

בעוד שקצב הקנייה של רכבים חשמליים צומח במהירות, הרי שמצב תשתיות החשמל באזורי בנייה רוויה, מסחר ומשרדים, נותר עקרונית ללא שינוי. יש להבין כי טעינה של רכב חשמלי איננה עניין של מה בכך מבחינת צריכת החשמל, וכאשר מביאים בחשבון עשרות ואף מאות רכבים שנוספים בקצב מהיר לאותה התשתית – עלולות בהחלט להתעורר בעיות. למעשה, תשתיות החשמל הקיימות אינן ערוכות לעומסי הצריכה הגוברים, ובוודאי לא לאלו שיהיו בעתיד.

כפועל יוצא מכך, בבניין מגורים רב קומות אשר בחניון שלו חונים או יחנו רכבים חשמליים רבים, קיים בהחלט סיכון להפסקות חשמל עקב העומסים הגבוהים. יתר על כן, כאשר צרכנים רבים יתחברו בדרך זו או אחרת אל תשתיות החשמל בחניון, עלול בהחלט להיגרם נזק לתשתית החשמל של המבנה, עלולים להופיע סיכונים בטיחותיים, וגם באשר לנוחות ולנראות של החניון יש לא מעט סוגיות הדורשות מענה. מעבר לכך, גם בתחום הגבייה ומול כל אחד מהמשתמשים והתשלומים לוועד הבית, יש היבטים חדשים ומורכבים המצריכים היערכות חדשה.

טעינה חשמלית לרכב- פתרונות מתקדמים שקיימים כבר היום

עקב כלל הסיבות האלו ונוספות, חברת סופרגז החליטה להיכנס לתחום טעינת רכב חשמלי. סופרגז נמנית על חברות האנרגיה המובילות בארץ, ובין היתר עוסקת בתחום החשמל במישורים מגוונים, ביניהם הקמת מערכות סולאריות, אספקה של חשמל פרטי, פתרונות אגירת אנרגיה, וגם – עמדות טעינה ומערכות ניהול לטעינה של רכבים חשמליים. חברתנו מספקת מערכות ניהול טעינה מתקדמות, מתוקשרות וחכמות לבנייה רוויה, המאפשרות טעינת רכבים חשמליים באותה התשתית הקיימת. מדובר במערכת שיודעת לרכז את כלל הצרכנים, לנהל את העומסים בין עמדות הטעינה בצורה דינאמית, ובתוך כך גם מאפשרת להתחשבן ולגבות מהצרכנים בצורה מדויקת, ותמיכה מתקדמת באמצעות התחברות מרחוק.

למעשה, אנו אחראים על התהליך בכללותו, החל בתכנון והקמת עמדות הטעינה, דרך תפעול ומימון, ועד לתחזוקה שוטפת. ברמה הבטיחותית, המערכת מבצעת הפרדה בין טעינה של רכבים חשמליים לבין החשמל הציבורי שקיים בבניין, דבר המקטין מאוד את הסיכון לתקלות וסכנות. היא גם למעשה מונעת את בעיית הפסקות החשמל, בזכות חלוקה חכמה בזמן אמת של צריכת החשמל בין הרכבים החשמליים. לצד הגדלת מספר הרכבים הניתנים לטעינה, חברתנו גם יודעת לבצע התאמות אישיות לפי הצרכים והתשתיות הספציפיות שיש בכל בניין.

אנו מטפלים בכם
מלבד פתרונות ברמת הצריכה השוטפת, אנו מספקים למעשה את כל מעטפת השירות בנושא זה לבניין. כך למשל, חברתנו היא האחראית לגבייה מדויקת מהדיירים הטוענים את רכביהם, ומזכה אוטומטית את החשבון של חברת הניהול או וועד הבית, ללא טרדות בירוקרטיות וחיכוכים מול הדיירים. כמו כן, מאחר שמדובר בעמדות מתוקשרות, במידה וקיימת תקלה אנו יודעים לזהות ולטפל בה מרחוק, דבר המקנה את מירב האמינות והשקט לדיירי הבניין. ואם לא די בכך, לכל בעל רכב חשמלי שהינו דייר בבניין תהיה אפליקציה ייעודית של חברתנו, המאפשרת לנהל את עמדת הטעינה שלו עם מעקב אחר טעינות, תזמונים, התחלות והפסקות של טעינה מרחוק, דוחות ברורים ומפורטים, ועוד.

מאמרים

כל היתרונות בשימוש בגז טבעי

כידוע, בשנים האחרונות מבצע המשק הישראלי מעבר לשימוש בגז טבעי, הן משיקולים סביבתיים, הן משיקולים כלכליים, והן משיקולים של עצמאות אנרגטית עקב גילויי מרבצי הגז של העשור האחרון. חברתנו גאה להימנות על חלוצות ומובילות המעבר לגז טבעי במגזרי המשק השונים, ולהעמיד לרשות לקוחותיה פתרונות מתקדמים, נקיים וחסכוניים יותר. לפניכם סקירה על יתרונותיו של הגז הטבעי […]
יאיר לוי | מנהל מערכות מידע
קרא עוד

אנרגיות מתחדשות – שיתופי פעולה

Electra Power מובילה את הרפורמה במשק החשמל בישראל ומאפשרת ללקוחותיה ליהנות מחיסכון משמעותי בהוצאות האנרגיה. החברה פועלת מזה שנים במשק האנרגיה המקומי ושמה דגש מיוחד על קדמה טכנולוגית ואנרגיות מתחדשות. לכן, לקוחותינו נהנים לא רק מחיסכון משמעותי בהוצאות אלא גם מחשמל הרבה יותר נקי וידידותי לסביבה.   Electra Power  מקיימת פעילות ענפה החולשת על ענפי […]
קרא עוד

אלקטרה פאוור חברה מובילה

אלקטרה פאוור – חברה וותיקה ומובילה בשוק האנרגיה המתחדש מאז שנת 1953 אלקטרה פאוור (לשעבר סופרגז) נמנית על החברות המובילות בישראל להפצת ושיווק גז עבור לקוחות פרטיים, עסקיים, חקלאיים ותעשייתיים. כידוע, לאורך העשורים האחרונים עובר העולם לשימוש בגז טבעי, מגמה חשובה במיוחד עבור איכות הסביבה. ככל שיעברו יותר צרכנים לשימוש בגז טבעי כך תצומצם פליטת […]
קרא עוד