פעילות חו"ל

במהלך שנת 2021 כחלק מתהליך אסטרטגי בחנה החברה מספר שיתופי פעולה ורכישות אפשריות של חברות סולאריות בחו"ל, במטרה לפתח מקור צמיחה נוסף לחברה מחוץ לתחומי המדינה.

החברה החליטה להתמקד בשוק בארה"ב עקב גדול השוק, ההזדמנויות הרבות, והתמיכה הממשלתית הנרחבת בתחום האנרגיות המתחדשות המתבטאת בהטבות מס ומימון.

בתאריך 2/8/21 חתמה החברה הסכם שבמסגרתו רכשה 30% מהמניות של חברת Balanced rock Power (BRP) אשר מבוססת בעיר MOAB אשר במדינת UTAH. החברה הוקמה ע"י ארבעה שותפים בעלי רקע נרחב בשוק האנרגיות המתחדשות בארה"ב, והקימו יחדיו את החברה על מנת לייצר חברת פיתוח פרויקטים סולאריים מקצועית ומובילה.

בתאריך 1/8/23 נכנס משקיע חדש לחברה, אשר לקח על עצמו את מימון החברה.

לחברת BRP יש כיום צבר של 40 פרויקטים המתרכזים בחלקה המערבי של ארצות הברית, עם סך יכולת תפוקה של מעל 5GWdc סולארי ו 10GWac אגירה.

חברת BRP עובדת במודל עסקי בו החברה מנביטה פרויקטים עפ"י קריטריונים של ביקוש ברשת החשמל, זמינות רכישת אדמה עבור הפרויקטים, וגישה לחיבור לרשת. ע"י ניהול סיכונים והיכרות אינטימית עם השווקים בו היא פועלת, החברה מחליטה באיזה פרויקטים להשקיע ולקדם, ואיזה לנטוש בשלב מוקדם. הפרויקטים אשר מתקדמים עוברים דרך שלבי הפיתוח, כולל עבודה צמודה מול הרשויות וחברות אספקת ציוד, עד אשר הם מגיעים לשלב מוכנות להקמה (Notice To Proceed) אשר מתקיים בנקודה בה ההשקעה בפרויקט עדיין נמוכה טרום הקמה, אך הסיכונים המשולבים בפרויקט נמוכים מאוד.

חברת BRP נמצאת בצמחיה מהירה והפכה תוך שנתיים מהקמתה לאחד מחברות הייזום המבטיחות והמצליחות בעולם.

מאמרים

כל היתרונות בשימוש בגז טבעי

כידוע, בשנים האחרונות מבצע המשק הישראלי מעבר לשימוש בגז טבעי, הן משיקולים סביבתיים, הן משיקולים כלכליים, והן משיקולים של עצמאות אנרגטית עקב גילויי מרבצי הגז של העשור האחרון. חברתנו גאה להימנות על חלוצות ומובילות המעבר לגז טבעי במגזרי המשק השונים, ולהעמיד לרשות לקוחותיה פתרונות מתקדמים, נקיים וחסכוניים יותר. לפניכם סקירה על יתרונותיו של הגז הטבעי […]
יאיר לוי | מנהל מערכות מידע
קרא עוד

אנרגיות מתחדשות – שיתופי פעולה

Electra Power מובילה את הרפורמה במשק החשמל בישראל ומאפשרת ללקוחותיה ליהנות מחיסכון משמעותי בהוצאות האנרגיה. החברה פועלת מזה שנים במשק האנרגיה המקומי ושמה דגש מיוחד על קדמה טכנולוגית ואנרגיות מתחדשות. לכן, לקוחותינו נהנים לא רק מחיסכון משמעותי בהוצאות אלא גם מחשמל הרבה יותר נקי וידידותי לסביבה.   Electra Power  מקיימת פעילות ענפה החולשת על ענפי […]
קרא עוד

הכירו את ספק החשמל החדש!

בעשור השלישי של שנות האלפיים, ספקי חשמל ביתיים יכולים להיות חברות פרטיות, לא רק חברת החשמל. מבין הספקיות הפרטיות, כדאי להכיר את Electra Power, המהווה את שלוחת האנרגיה של קבוצת אלקו. מדובר בחברה וותיקה מאוד הפועלת עוד משנות החמישים של המאה ה- 20, ונחשבת למתקדמת ומובילה במקצועיות, בטכנולוגיה ובשירות הלקוחות. החברה עצמה נסחרת בבורסה ומעניקה כיום […]
קרא עוד