פעילות חו"ל

במהלך שנת 2021 כחלק מתהליך אסטרטגי בחנה החברה מספר שיתופי פעולה ורכישות אפשריות של חברות סולאריות בחו"ל, במטרה לפתח מקור צמיחה נוסף לחברה מחוץ לתחומי המדינה.

החברה החליטה להתמקד בשוק בארה"ב עקב גדול השוק, ההזדמנויות הרבות, והתמיכה הממשלתית הנרחבת בתחום האנרגיות המתחדשות המתבטאת בהטבות מס ומימון.

בתאריך 2/8/21 חתמה החברה הסכם שבמסגרתו רכשה 30% מהמניות של חברת Balanced rock Power (BRP) אשר מבוססת בעיר MOAB אשר במדינת UTAH. החברה הוקמה ע"י ארבעה שותפים בעלי רקע נרחב בשוק האנרגיות המתחדשות בארה"ב, והקימו יחדיו את החברה על מנת לייצר חברת פיתוח פרויקטים סולאריים מקצועית ומובילה.

בתאריך 1/8/23 נכנס משקיע חדש לחברה, אשר לקח על עצמו את מימון החברה.

לחברת BRP יש כיום צבר של 40 פרויקטים המתרכזים בחלקה המערבי של ארצות הברית, עם סך יכולת תפוקה של מעל 5GWdc סולארי ו 10GWac אגירה.

חברת BRP עובדת במודל עסקי בו החברה מנביטה פרויקטים עפ"י קריטריונים של ביקוש ברשת החשמל, זמינות רכישת אדמה עבור הפרויקטים, וגישה לחיבור לרשת. ע"י ניהול סיכונים והיכרות אינטימית עם השווקים בו היא פועלת, החברה מחליטה באיזה פרויקטים להשקיע ולקדם, ואיזה לנטוש בשלב מוקדם. הפרויקטים אשר מתקדמים עוברים דרך שלבי הפיתוח, כולל עבודה צמודה מול הרשויות וחברות אספקת ציוד, עד אשר הם מגיעים לשלב מוכנות להקמה (Notice To Proceed) אשר מתקיים בנקודה בה ההשקעה בפרויקט עדיין נמוכה טרום הקמה, אך הסיכונים המשולבים בפרויקט נמוכים מאוד.

חברת BRP נמצאת בצמחיה מהירה והפכה תוך שנתיים מהקמתה לאחד מחברות הייזום המבטיחות והמצליחות בעולם.

מאמרים

כל היתרונות בשימוש בגז טבעי

כידוע, בשנים האחרונות מבצע המשק הישראלי מעבר לשימוש בגז טבעי, הן משיקולים סביבתיים, הן משיקולים כלכליים, והן משיקולים של עצמאות אנרגטית עקב גילויי מרבצי הגז של העשור האחרון. חברתנו גאה להימנות על חלוצות ומובילות המעבר לגז טבעי במגזרי המשק השונים, ולהעמיד לרשות לקוחותיה פתרונות מתקדמים, נקיים וחסכוניים יותר. לפניכם סקירה על יתרונותיו של הגז הטבעי […]
יאיר לוי | מנהל מערכות מידע
קרא עוד

רפורמת החשמל בישראל – מה אתם צריכים לדעת כצרכנים בשנת 2024

בשנים האחרונות הצטרפו בתי אב רבים בישראל אל רפורמת החשמל, והחלו לקבל את החשמל שלהם מספקיות פרטיות כמו אלקטרה פאוור. משפחות אלו נהנות מחיסכון לא מבוטל בהוצאות החשמל השנתיות, ומהטבות נוספות בהתאם למסלולים ולספקית שעימה בחרו לעבוד. בשורות הבאות נביא מספר עובדות שחשוב לצרכנים לדעת בשנת 2024. עלייה בתעריפי החשמל בפברואר 2024 הדבר הראשון שחשוב […]
קרא עוד

פתרונות חכמים ויעילים לניהול טעינת רכב חשמלי

כל מי שנוסע על כבישי הארץ יכול להתרשם מהריבוי המהיר של רכבים חשמליים מבית יצרניות עולמיות מובילות. וכל מי שעיניו בראשו גם מבין שהמגמה הזו רק תמשיך להאיץ בעתיד הנראה לעין, ככל הנראה עד לרמה שבה רכבי המונעים בדלק יהיו מחזה נדיר וארכאי. מצד אחד, אלו בשורות טובות לסביבה ולאוויר שכולנו נושמים, אך מצד שני […]
קרא עוד