סופרגז – חלוצי הסמארט גריד בישראל

חברתנו גאה לעמוד בראש החנית של ענף הסמארט גריד לתעשייה הישראלית, תחום חדשני המשלב טכנולוגיות מתקדמות לטובת עצמאות אנרגטית, חיסכון משמעותי בהוצאות ותרומה לאיכות הסביבה.

סמארט גריד – צעד מתבקש לעצמאות אנרגטית

העיקרון שמאחורי סמארט גריד, הנקרא גם מיקרו גריד, הוא שילוב בין מספר אמצעי ייצור חשמל ויישומם בתא שטח ספציפי, באופן אידיאלי המותאם ספציפית לתנאי השטח ולצרכי הלקוח. זהו צעד מתבקש עבור חברתנו, שהחלה את דרכה במכירת גפ"מ והמשיכה אל הגז הטבעי כאמצעי להפקת אנרגיה זולה ונקייה יותר לתעשייה.

 במשך השנים למדנו להכיר היטב את הצרכים האנרגטיים של התעשייה הישראלית, ובאופן טבעי המשכנו גם אל תחום החשמל הנקי עם מערכות סולאריות, מערכות אגירה, קוגנרציה ועמדות טעינה. כעת אנו סוללים את הדרך לשילוב אמצעים אלו ונוספים יחדיו, לטובת לקוחותינו. הפתרונות המתקדמים מאפשרים ללקוח ליהנות משורה של יתרונות מהותיים, כגון מערכת סולארית לצריכה עצמית ללא תלות בחברת החשמל, מערכת אגירה המוכרת את החשמל, התייעלות אנרגטית בייצור, עמדות טעינה לרכבים חשמליים, ועוד.

פתרונות תפורים לכל לקוח

בניית מיקרו גריד היא תהליך מורכב המצריך בקיאות מעמיקה ויכולות גבוהות בעולם האנרגיה. תחילה אנו בוחנים את אמצעי הייצור ואת האפשרויות המשתלמות ביותר עבור הלקוח התעשייתי, כגון ההנחות על הוצאות החשמל ותועלות נוספות. זוהי עבודת צוות המורכבת ממומחים בעלי ניסיון רב בתחומים שונים, החוברים יחדיו למציאת התמהיל הנכון ובהתאם לתנאים ולמגבלות בשטח. 

בתוך כך, אנו מבצעים בדיקה מעמיקה של אמצעי הייצור באתר והפעלתם האופטימאלית. על פי ניסיוננו, גורמים רבים בתעשייה אינם מפעילים את אמצעי הייצור שלהם באופן חכם ומשתלם, הלוקח בחשבון את הרגולציה ואת השינויים בתעריפי החשמל לאורך שעות היום. לפיכך, תכנון ויישום מערכות מיקרו גריד כולל גם מערכת מתקדמת המשקללת את כמויות וזמני הצריכה של הלקוח, ויודעת לכוון בזמן אמת את הפעלת אמצעי הייצור לחיסכון אופטימאלי.

פורצי הדרך למיקרו גריד 

אין ספק כי ענף המיקרו גריד צופן בחובו יתרונות משמעותיים למשק הישראלי, ועובדה זו לא נעלמה מעיניו של משרד האנרגיה, שפרסם מכרז ראשון בו זכתה חברתנו. עם מימון של 1.3 מיליון שקלים ממשרד האנרגיה ולשכת המדען הראשי, Electra Power מבית אלקו אלקטרה מקימה סמארט גריד עבור מפעל אורבונד שבאזור התעשייה אלון תבור. 

המערך המתקדם מורכב ממערכת סולארית לייצור חשמל לצריכה עצמית, ביחד עם מערכת קוגנרציה המייצרת חשמל ואנרגיה תרמית, וכן מערכת לאגירה של האנרגיה על ידי סוללות ליתיום-יון, ובדרך פתרונות נוספים כגון עמדות טעינה לרכבים חשמליים עבור רכבי החברה. מדובר במערכת מיקרו גריד משוכללת, בה המתקן הסולארי ומתקן הקוגנרציה מטעינים את סוללת האגירה בשעות היום, כאשר תעריפי החשמל נמוכים. לאחר מכן, בשעות שבהן תעריפי החשמל מתייקרים, המפעל משתמש לצרכיו בחשמל שנאגר במערכת, ובכך נהנה מחיסכון משמעותי בהוצאות האנרגיה. 

בנוסף לכך, המערכת עצמאית מקנה למפעל ביטחון אנרגטי להמשך פעילות במקרים של תקלות והפסקות חשמל. ולמעשה, דרך מערכות הסמארט גריד מקבל המפעל את מרבית צריכת החשמל שלו.

לפרטים נוספים על התחום המרתק של מיקרו גריד לתעשייה, הנכם מוזמנים לפנות אל נציגי Electra Power מבית אלקו אלקטרה.

מאמרים

כל היתרונות בשימוש בגז טבעי

כידוע, בשנים האחרונות מבצע המשק הישראלי מעבר לשימוש בגז טבעי, הן משיקולים סביבתיים, הן משיקולים כלכליים, והן משיקולים של עצמאות אנרגטית עקב גילויי מרבצי הגז של העשור האחרון. חברתנו גאה להימנות על חלוצות ומובילות המעבר לגז טבעי במגזרי המשק השונים, ולהעמיד לרשות לקוחותיה פתרונות מתקדמים, נקיים וחסכוניים יותר. לפניכם סקירה על יתרונותיו של הגז הטבעי […]
יאיר לוי | מנהל מערכות מידע
קרא עוד

רפורמת החשמל בישראל – מה אתם צריכים לדעת כצרכנים בשנת 2024

בשנים האחרונות הצטרפו בתי אב רבים בישראל אל רפורמת החשמל, והחלו לקבל את החשמל שלהם מספקיות פרטיות כמו אלקטרה פאוור. משפחות אלו נהנות מחיסכון לא מבוטל בהוצאות החשמל השנתיות, ומהטבות נוספות בהתאם למסלולים ולספקית שעימה בחרו לעבוד. בשורות הבאות נביא מספר עובדות שחשוב לצרכנים לדעת בשנת 2024. עלייה בתעריפי החשמל בפברואר 2024 הדבר הראשון שחשוב […]
קרא עוד

כל מה שאתם צריכים לדעת על התקנת מונה חשמל חכם

עקב הרפורמה האחרונה במשק החשמל, המאפשרת לחברות נוספות לספק חשמל לצרכניים פרטיים לצד חברת החשמל, גברה מאוד ההתעניינות הציבוריות במונים החכמים. זאת, פשוט כי מונה חכם הוא תנאי להצטרפות אל הרפורמה החדשה, המעניקה לצרכנים מספר יתרונות משמעותיים. בשורות הבאות יובא מידע מקיף על התקנת מונה חשמל חכם וכיצד הוא מסייע לחסוך בצריכה ובהוצאות של חשמל […]
קרא עוד