לשדרג את איכות החיים עם מחממי מים

29/06/2023

אם עדיין אינכם מכירים את מחממי המים על גז, כדאי שתדעו שמדובר בהמצאה גאונית שמשדרגת בכמה רמות את איכות החיים. מדובר במכשיר הפועל על גז שמתחבר אל הצנרת הראשית של המים בביתכם, ומכאן והלאה מספק מים חמים ללא מגבלה, באופן מיידי ובדיוק בטמפרטורה שאתם רוצים.

למה זה טוב?

במרבית הבתים בישראל יש דוד חשמל ודוד שמש, כאשר הראשון עובד שעות ארוכות בשבוע בחורף ואילו האחרון נותן מענה בעיקר בקיץ. עם כל הכבוד להמצאות האלה, הן לא נותנות מענה מושלם לכל צורך. כאן נכנס לתמונה מחמם מים על גז לתמונה ופותר בקלות כמה בעיות:

  • לא צריך להדליק מראש – כולכם בוודאי מכירים את המצב בו צריך להדליק מראש את דוד החשמל לפני השימוש, ולאחר מכן להמתין בסבלנות עד להתחממות המים. לאחר שתתקינו את מחמם המים שלכם כבר לא תצטרכו לחכות, שכן הוא ייכנס לפעולה מיידית עם פתיחת ברז מים חמים במקלחת, במטבח וכן הלאה.

  • לא נתקעים בלי מים חמים – אם יש לכם משפחה אתם בוודאי מכירים את המצב בו אחרי כשתי מקלחות נגמרים המים החמים בדוד, והבא בתור "זוכה" למקלחת קרה. הדבר גם מוביל לא פעם לויכוחים לגבי מי יהיה ראשון ומי אחרון, לתלונות על מי שגמר את המים החמים, ובכלל צריך לחשב מראש את המקלחות, לעשות אותן קצרות, לוותר על תענוג האמבטיה וכדומה. עם מחמם מים על גז כל זה לא קורה. אין זה משנה כמה מים כבר התחממו או יצאו מהדוד, כי פשוט אין שום מגבלה. יהיו לכם מים חמים ככל שתרצו ונגמרו הבעיות והוויכוחים.

  • חיסכון בחשמל – מחממי מים בגז חוסכים לכם חשמל בכמה דרכים. ראשית, בניגוד לדוד החשמלי המכשיר מחמם אך ורק את המים שעוברים בצנרת ושבהם אתם באמת משתמשים, ואינו מחמם בהדרגה את כל המים שבדוד. שנית, הוא מונע מצבים בהם דוד המים נשאר דולק ופשוט מבזבז חשמל שלא לצורך. בנוסף לכך, המחמם יכול לתפקד בתור יחידה עצמאית אבל גם להתחבר לדוד השמש. מכיוון שהמערכת "יודעת" מהו חום המים שכבר התחממו בדוד ונכנסת לפעולה רק בעת הצורך, ביום קיץ למשל היא תפעל ברמה נמוכה מאוד אם בכלל. שימו לב: מחמם המים אינו פועל כל הזמן אלא נדלק ונכבה רק עם פתיחת וסגירת ברז המים החמים, וזאת באופן אוטומאטי וללא צורך בהתעסקות מצדכם. למעשה, מחקרים רבים מצאו כי היעילות האנרגטית של מחמם מים על גז עומדת על 90% ושהיא גבוהה בהרבה מזו של דוד חשמלי.

  • בכל טמפרטורה רצויה – מחממי מים על גז מגיעים עם צג דיגיטלי ועם שלט המאפשרים לכם לכוון את טמפרטורת המים הרצויה בברזים החמים בבית. זה לא שיש צורך להתעסק עם הטמפרטורה כל הזמן אלא פשוט קובעים מראש בהתאם להמלצות את הטמפרטורה הרצויה (למשל 48 או 50 מעלות צלזיוס, וזהו). יחד עם זאת, במידה שרוצים מים יותר חמים או קרים משיקולי נוחות, העדפות אישיות וחיסכון – ניתן בקלות רבה לשנות את הטמפרטורה.

בשורה התחתונה

מחמם מים בגז מספק לכם מים חמים בכל ימות ושעות השבוע, באופן מיידי, בלי מגבלות על הכמות, ללא קשר לתנאי מזג האוויר ולכל הברזים בבית. הוא פועל באופן אוטומטי ללא התעסקות מצדכם ובמידת הצורך מאפשר לכוון את הטמפרטורה הרצויה בקלות רבה. כל זאת עם חיסכון בהוצאות החשמל, יעילות אנרגטית גבוהה ועלויות רכישה והתקנה נוחות לכל כיס. אין ספק שמדובר בשדרוג של איכות החיים.

מאמרים

כל היתרונות בשימוש בגז טבעי

כידוע, בשנים האחרונות מבצע המשק הישראלי מעבר לשימוש בגז טבעי, הן משיקולים סביבתיים, הן משיקולים כלכליים, והן משיקולים של עצמאות אנרגטית עקב גילויי מרבצי הגז של העשור האחרון. חברתנו גאה להימנות על חלוצות ומובילות המעבר לגז טבעי במגזרי המשק השונים, ולהעמיד לרשות לקוחותיה פתרונות מתקדמים, נקיים וחסכוניים יותר. לפניכם סקירה על יתרונותיו של הגז הטבעי […]
יאיר לוי | מנהל מערכות מידע
קרא עוד

רפורמת החשמל בישראל – מה אתם צריכים לדעת כצרכנים בשנת 2024

בשנים האחרונות הצטרפו בתי אב רבים בישראל אל רפורמת החשמל, והחלו לקבל את החשמל שלהם מספקיות פרטיות כמו אלקטרה פאוור. משפחות אלו נהנות מחיסכון לא מבוטל בהוצאות החשמל השנתיות, ומהטבות נוספות בהתאם למסלולים ולספקית שעימה בחרו לעבוד. בשורות הבאות נביא מספר עובדות שחשוב לצרכנים לדעת בשנת 2024. עלייה בתעריפי החשמל בפברואר 2024 הדבר הראשון שחשוב […]
קרא עוד

כל היתרונות בשימוש בגז טבעי

כידוע, בשנים האחרונות מבצע המשק הישראלי מעבר לשימוש בגז טבעי, הן משיקולים סביבתיים, הן משיקולים כלכליים, והן משיקולים של עצמאות אנרגטית עקב גילויי מרבצי הגז של העשור האחרון. חברתנו גאה להימנות על חלוצות ומובילות המעבר לגז טבעי במגזרי המשק השונים, ולהעמיד לרשות לקוחותיה פתרונות מתקדמים, נקיים וחסכוניים יותר. לפניכם סקירה על יתרונותיו של הגז הטבעי […]
קרא עוד