כיצד לחסוך בהוצאות החשמל בקיץ

20/08/2023

הוצאות החשמל בקיץ הן חלק בלתי מבוטל מהעלויות החודשיות של המשפחה הישראלית, ומגיעות למאות שקלים בחודש ולעיתים אף למעלה מכך. לכן, חשוב לדעת שהתנהלות חכמה בהפעלת המכשירים השוטפת, לצד מספר פעולות התייעלות, יכולה בהחלט להוביל לחיסכון משמעותי בהוצאות. בשורות הבאות יובאו מספר המלצות בנושא.

חימום המים בבית

המשאב הטבעי הזמין ביותר בארצנו היא כמובן השמש, ובפרט בקיץ היא יכולה לחסוך לכם בחשמל. לכן, במידה וטרם התקנתם דוד שמש כדאי מאוד לבדוק את אפשרות ההתקנה. במידה וכבר יש לכם דוד שמרו ניקיון הקולטים שלו, וודאו שהוא אכן פועל כראוי ומחובר היטב אל הצנרת. לצד זאת, תכננו את השימוש במים במקלחות ובאמבטיות לשעות שבהן אין צורך בגיבוי של הדוד החשמלי. ואם טרם התקנתם מחמם מים על גז, כדאי לשקול את האפשרות שכן למתקנים אלו יש ניצולת אנרגטית טובה בהרבה מאשר זו של דוד החשמל, וגם ניתן לחברם במקביל אל דוד השמש. במילים פשוטות, הם חוסכים בהוצאות החשמל ועל הדרך מעניקים מים חמים בכל עת וללא מגבלה.

תפעול חסכוני של המקרר

קודם כל, לגבי כלל המכשירים החשמליים, כדאי שיהיו בדירוג האנרגטי החסכוני ביותר, המסומן באות A. דברים אלו נכונים גם לגבי המקרר, שעובד שעות נוספות בקיץ כנגד טמפרטורת הסביבה שעולה במהלך היום. שימוש מושכל במקרר שלכם כולל מספר פעולות, כגון המתנה עם הכנסת מזונות חמים עד שיגיעו לטמפרטורת החדר, וידוא איטום הגומי של הדלתות, קביעת טמפרטורת הקירור לשש מעלות (אם אין צורך מיוחד), ניקוי אבק מהחלק האחורי של המקרר, ובנוסף – אל תשאירו את הדלתות פתוחות שלא לצורך.

התקינו מונה דיגיטלי חכם

התקנת מונה דיגיטלי חכם היא תנאי להצטרפות לרפורמה במשק החשמל, כלומר לקניית חשמל בהנחה מספק פרטי. בפני עצמו, המונה יכול לסייע בחיסכון בחשמל, מאחר שביכולתו לתת אינדיקציה לגבי מכשירים זוללי חשמל בבית, והוא גם מאפשר לתזמן את צריכת החשמל בצורה חסכונית. אם תבחרו להצטרף לספקית חשמל חדשה, תזמון הצריכה יהיה היטב חשוב במיוחד, מפני שהתעריפים המוזלים מתבססים לא אחת על שעות היום והלילה. לכן, באמצעות המונה תלמדו לחסוך בשעות התעריפים הרגילים, ולנצל את ההנחות בשעות התעריפים המוזלים.

שימוש חסכוני במזגן

כמו המקרר, כדאי לתת עדיפות למזגנים עם דירוג אנרגטי A. מלבד זאת, מאחר שמזגנים נוטים להיות צרכני חשמל עיקריים בקיץ, חשוב להקפיד על מספר פעולות, כגון כיוון פתחי פיזור האוויר למעלה (כי אוויר קר יורד למטה), ניקוי המסננים מעת לעת לפי הנחיות היצרנית, וקירור של החדרים המצויים בשימוש בלבד. כמו כן, קבעו את הטמפרטורה במזגן לסביבות ה- 25 מעלות וקחו בחשבון שלכל מעלה למטה יש השפעה לא קטנה על צריכת החשמל של המכשיר. מעבר לכך, שימו לב שהחלונות בבית סגורים היטב כשהמזגן עובד.

הצטרפו לאלקטרה פאוור, ותחסכו

אחרי שהתקנתם מונה דיגיטלי חכם תוכלו לקנות את החשמל שלכם מאיתנו ולחסוך בהוצאות. למשל, במסלול POWER שלנו תקבלו הנחה קבועה בתעריף החשמל לכל שעות היממה בסך 5% (בשנה השנייה 6% ובשלישית 7%), ואילו במסלול ההייטק שלנו תקבלו הנחה של 8% בתעריף החשמל בין השעות 17:00 ל- 23:00 (בשנה השנייה 9% ובשלישית 10%). ואם תבחרו במסלול דאבל תיהנו גם מהנחות על החשמל וגם מהנחה נוספת של 120 ₪ לשנה על חשבון הגז שלכם.

מאמרים

כל היתרונות בשימוש בגז טבעי

כידוע, בשנים האחרונות מבצע המשק הישראלי מעבר לשימוש בגז טבעי, הן משיקולים סביבתיים, הן משיקולים כלכליים, והן משיקולים של עצמאות אנרגטית עקב גילויי מרבצי הגז של העשור האחרון. חברתנו גאה להימנות על חלוצות ומובילות המעבר לגז טבעי במגזרי המשק השונים, ולהעמיד לרשות לקוחותיה פתרונות מתקדמים, נקיים וחסכוניים יותר. לפניכם סקירה על יתרונותיו של הגז הטבעי […]
יאיר לוי | מנהל מערכות מידע
קרא עוד

אנרגיות מתחדשות – שיתופי פעולה

Electra Power מובילה את הרפורמה במשק החשמל בישראל ומאפשרת ללקוחותיה ליהנות מחיסכון משמעותי בהוצאות האנרגיה. החברה פועלת מזה שנים במשק האנרגיה המקומי ושמה דגש מיוחד על קדמה טכנולוגית ואנרגיות מתחדשות. לכן, לקוחותינו נהנים לא רק מחיסכון משמעותי בהוצאות אלא גם מחשמל הרבה יותר נקי וידידותי לסביבה.   Electra Power  מקיימת פעילות ענפה החולשת על ענפי […]
קרא עוד

משק החשמל בישראל- סקירה וניתוח 2023

משק החשמל בישראל עבר בשנים האחרונות רפורמה מקיפה שכללה בין היתר פיצול חברת החשמל לחברות שונות המרכיבות את שרשרת הערך במשק החשמל. בנוסף, בוצע מעבר הדרגתי משימוש בפחם לשימוש בגז טבעי כמקור האנרגיה המרכזי לייצור חשמל. מטרת מאמר זה היא לסקור את התפתחות משק החשמל בישראל בשנים האחרונות, תוך התמקדות בהיבטים הבאים: האם מחיר החשמל […]
קרא עוד