גז טבעי דחוס לתעשייה

Compressed Natural Gas ׁ(CNG) או בעברית גז טבעי דחוס (גט"ד). הינה טכנולוגיה לדחיסת גז טבעי, המאפשרת את שינועו באמצעות מיכליות למפעלים. חברת סופרגז מספקת מענה מקיף למעבר אל גז טבעי דחוס, המקנה חיסכון משמעותי בהוצאות האנרגיה ואלטרנטיבה ירוקה לשימוש בסולר, מזוט או גפ"מ. אנו מובילים ומבצעים את הסבת המפעל לשימוש בגט"ד ולאחר מכן מספקים את הגז באופן קבוע ושוטף בהתאם לצרכיו.

יתרונות עיקריים של גט"ד לתעשייה

  • חיסכון בהוצאות אנרגיה – היות והגז הטבעי הינו משאב ישראלי אשר תהליך הפקתו   הינו פשוט ויעיל בהרבה בהשוואה להפקת דלקים מיובאים אחרים עקב מיעוט מזהמים, ובנוסף, הגז הטבעי עשיר אנרגטית. מכאן שעלות יחידת האנרגיה בגז טבעי זולה משמעותית מדלקים אחרים. לכן החיסכון בהוצאות האנרגיה של המפעל משמעותי ועשוי להגיע לעשרות אחוזים, על כל המשתמע מכך לגבי שורת הרווח והיכולת להתמודד עם תחרות בזירה המקומית והגלובאלית. על מנת להתרשם מפוטנציאל החיסכון שלכם, היכנסו אל מחשבון הכדאיות באתר. (להכניס קישור ולשלב באתר מחשבון כדאיות, כמו באתר של סופרנטורל)
  • איכות הסביבה – בשנים האחרונות גוברת מאוד המודעות לגבי בעיית האקלים, ומובן שמפעל המשתמש בדלק נקי יותר מעלה את תרומתו לאיכות הסביבה. עבור מפעלים וחברות העובדים עם ארגונים אירופאים בעלי תקן ירוק, המעבר לגט"ד מאפשר למכור סחורות מבלי להיתקל בחסמים, להמשיך בפעילות כסדרה ואף לקבל יתרון על פני מתחרים. בנוסף, את המהלך ניתן לרתום לצרכי תדמית "ירוקה" שהפכה להיות חשובה מאוד לציבור בישראל ובחו"ל. 
  • חיסכון בהוצאות שוטפות – שימוש בגז טבעי מקטין משמעותית את הבלאי של ציוד ומיכון שהופעל עד כה על ידי דלקים מזהמים. לכן נהנה המפעל מחיסכון גדול בהוצאות השוטפות על תיקונים, כוח אדם לתחזוקה, ירידה בתפקוד אופטימאלי של מכונות, ועוד.
  • מחירים יציבים – מחירי הגז של חברתנו מבוססים על עסקאות מוגדרות לטווח ארוך להבדיל מדלקים מיובאים, כך שאינם מושפעים במידה רבה משינויים במחירי הגז בעולם. לכן המפעל נהנה ממחירים ידועים וקבועים למדי לאורך תקופת ההתקשרות, בניגוד לדלקים החשופים לתנודתיות גבוהה.

מענה מקיף למעבר לגז טבעי דחוס

בתור חברת אנרגיה וותיקה ומובילה בישראל, סופרגז מספקת מעטפת שלמה למעבר אל גז טבעי דחוס בתעשיות:

  • הסבה – אנו מקימים בשטח המפעל תחנת פריקה, הקולטת את הגז בלחץ גבוה ומזרימה אותו בלחץ נמוך אל הצרכנים. בהתאם לתוואי השטח אנו מניחים את צנרת הגז הטבעי עד לנקודות הצרכנים, ובנוסף – מבצעים הסבה (התאמות מבער) של ציוד קצה העובד כיום על סולר או גפ"מ.
  • אספקה שוטפת – חברתנו מבצעת את האספקה השוטפת של גט"ד לכל אורך תקופת ההתקשרות, באמצעות מערך טכני ולוגיסטי נרחב ואנשי מקצוע מיומנים.
  • תחזוקה – אנו מספקים שירותי אחזקה שוטפים לתחנת הפריקה, ובהתאם להסכם ביכולתנו לספק אחזקה גם לקווי ההולכה ולציוד הקצה שנמצא בשטחי המפעל. חברתנו היא האחראית הבלעדית על התחנה ואנשי המקצוע שלנו מנטרים בקביעות ומטפלים מייד בכל תקלה. 
  • בדיקות תקופתיות – מלבד מעקב שוטף אחר תקינות תחנת הפריקה, התשתיות והציוד הנלווה, חברתנו מבצעת גם את הבדיקות התקופתיות, הנדרשות כיום על ידי הרגולטור אחת לחמש שנים.

מחירים תחרותיים על גז מוזרם

במידה ובעלי המפעל מעוניינים בגז מוזרם המסופק באמצעות רשת חלוקת הגז הטבעי, חברתנו תסייע לבחון את מגוון השיקולים הכלכליים והטכניים הכרוכים בהחלטה – האם כדאי להתחבר לצינור חלוקה או להקים תחנה לגט"ד. במידה וקיימת אפשרות להתחברות, והבחירה תהיה להתחבר לרשת חלוקת הגז הטבעי לשימוש בגז טבעי מוזרם, חברתנו תציע מחירים תחרותיים ביחס לחברות אחרות הפועלות בתחום החלוקה. במקביל לפרויקט התשתיות של חברת החלוקה, נלווה את הלקוח בתהליך ההסבה ובפעילות השוטפת שלאחר מכן, תוך אספקה בעלויות משתלמות התורמות לשורת הרווח של המפעל.

מאמרים

כל היתרונות בשימוש בגז טבעי

כידוע, בשנים האחרונות מבצע המשק הישראלי מעבר לשימוש בגז טבעי, הן משיקולים סביבתיים, הן משיקולים כלכליים, והן משיקולים של עצמאות אנרגטית עקב גילויי מרבצי הגז של העשור האחרון. חברתנו גאה להימנות על חלוצות ומובילות המעבר לגז טבעי במגזרי המשק השונים, ולהעמיד לרשות לקוחותיה פתרונות מתקדמים, נקיים וחסכוניים יותר. לפניכם סקירה על יתרונותיו של הגז הטבעי […]
יאיר לוי | מנהל מערכות מידע
קרא עוד

רפורמת החשמל בישראל – מה אתם צריכים לדעת כצרכנים בשנת 2024

בשנים האחרונות הצטרפו בתי אב רבים בישראל אל רפורמת החשמל, והחלו לקבל את החשמל שלהם מספקיות פרטיות כמו אלקטרה פאוור. משפחות אלו נהנות מחיסכון לא מבוטל בהוצאות החשמל השנתיות, ומהטבות נוספות בהתאם למסלולים ולספקית שעימה בחרו לעבוד. בשורות הבאות נביא מספר עובדות שחשוב לצרכנים לדעת בשנת 2024. עלייה בתעריפי החשמל בפברואר 2024 הדבר הראשון שחשוב […]
קרא עוד

אנרגיות מתחדשות – שיתופי פעולה

Electra Power מובילה את הרפורמה במשק החשמל בישראל ומאפשרת ללקוחותיה ליהנות מחיסכון משמעותי בהוצאות האנרגיה. החברה פועלת מזה שנים במשק האנרגיה המקומי ושמה דגש מיוחד על קדמה טכנולוגית ואנרגיות מתחדשות. לכן, לקוחותינו נהנים לא רק מחיסכון משמעותי בהוצאות אלא גם מחשמל הרבה יותר נקי וידידותי לסביבה.   Electra Power  מקיימת פעילות ענפה החולשת על ענפי […]
קרא עוד