אלקטרה פאוור – חלוצי המיקרו-גריד בישראל

אלקטרה פאוור – חלוצי הסמארט המיקרו-גריד בישראל

חברתנו גאה להיות חלוצה בתחום המיקרו – גריד לתעשייה הישראלית, תחום חדשני המשלב טכנולוגיות סמארט-גריד מתקדמות לטובת עצמאות אנרגטית, חיסכון משמעותי בהוצאות ותרומה לאיכות הסביבה.

מיקרו-גריד – צעד מתבקש לעצמאות אנרגטית

העיקרון שמאחורי המיקרו-גריד הוא שילוב בין מספר אמצעי ייצור חשמל ויישומם בתא שטח ספציפי, הפעלתם באופן אופטימלי בהתאם לתנאי השטח ולצרכי הלקוח. זהו צעד מתבקש עבור חברתנו, שהחלה את דרכה במכירת גפ"מ לתעשיה, והמשיכה אל הגז הטבעי וכיום מפעילה אמצעי ייצור באנרגיות מתחדשות לדוגמא סולארי ואגירת חשמל כאמצעים להפקת אנרגיה זולה ונקייה יותר לתעשייה.

 במשך השנים למדנו להכיר היטב את הצרכים האנרגטיים של התעשייה הישראלית, ובאופן טבעי המשכנו גם אל תחום החשמל הנקי עם מערכות סולאריות, מערכות אגירה ועמדות טעינה לרכבים חשמליים. כעת אנו סוללים את הדרך לשילוב אמצעים אלו ונוספים יחדיו, לטובת לקוחותינו. הפתרונות המתקדמים מאפשרים ללקוח ליהנות משורה של יתרונות מהותיים, כגון מערכת סולארית לצריכה עצמית ללא תלות בחברת החשמל, מערכת אגירת חשמל, התייעלות אנרגטית בייצור, עמדות טעינה לרכבים חשמליים, ועוד.

פתרונות תפורים לכל לקוח

בניית מיקרו גריד היא תהליך מורכב המצריך בקיאות  ויכולות גבוהות בעולם האנרגיה. תחילה אנו בוחנים את אמצעי הייצור ואת האפשרויות המשתלמות ביותר עבור הלקוח התעשייתי. זוהי עבודת צוות המורכבת ממומחים בעלי ניסיון רב בתחומים שונים, החוברים יחדיו למציאת התמהיל המתאים ביותר ללקוח. 

על פי ניסיוננו, גורמים רבים בתעשייה אינם מפעילים את אמצעי הייצור שלהם באופן חכם ומשתלם, הלוקח בחשבון את הרגולציה ואת השינויים בתעריפי החשמל לאורך שעות היום. לפיכך, תכנון ויישום מערכות מיקרו גריד כולל גם מערכת בקרה חכמה השולטת בזמן אמת על הפעלת אמצעי הייצור בהתאם לשיקולים כלכליים ותפעוליים ועל ידי כך מביאה למיקסום תועלות הלקוח.

פורצי הדרך למיקרו- גריד 

אין ספק כי פרויקטי מיקרו- גריד צופנים בחובם יתרונות משמעותיים למשק הישראלי ובכלל, ועובדה זו לא נעלמה מעיניו של משרד האנרגיה, שפרסם מכרז ראשון בו זכתה חברתנו. עם מימון של 1.3 מיליון שקלים מהמדען הראשי במשרד האנרגיה, אלקטרה פאוור מקימה פרויקט מיקרו-גריד ייחודי עבור מפעל אורבונד שבאזור התעשייה אלון תבור. 

המערך המתקדם מורכב ממערכת סולארית לייצור חשמל לצריכה עצמית, ביחד עם מערכת קו-גנרציה המייצרת חשמל ואנרגיה תרמית, וכן מערכת לאגירה של האנרגיה על ידי סוללות ליתיום-יון ופתרונות נוספים כגון עמדות טעינה לרכבים חשמליים. מדובר במערכת מיקרו- גריד משוכללת, בה המערכת הסולארית, ומתקן הקו-גנרציה ומתקן האגירה מזינים חשמלית את המפעל וסוללת האגירה טוענת ופורקת חשמל בהתאם לשינוי התעריפים לאורך היממה ובכך נהנה המפעל מחיסכון משמעותי בהוצאות האנרגיה. בסופו של דבר הלקוח מקבל חשבונית אחת מאיתנו במקום מחברת החשמל.

אחד היתרונות בפרויקטי מיקרו-גריד הוא חיזוק הביטחון אנרגטי של הצרכן והפחתת התלות בחברת החשמל.

לפרטים נוספים על התחום המרתק של מיקרו -גריד לתעשייה, הנכם מוזמנים לפנות אל נציגי אלקטרה פאוור.

מאמרים

כל היתרונות בשימוש בגז טבעי

כידוע, בשנים האחרונות מבצע המשק הישראלי מעבר לשימוש בגז טבעי, הן משיקולים סביבתיים, הן משיקולים כלכליים, והן משיקולים של עצמאות אנרגטית עקב גילויי מרבצי הגז של העשור האחרון. חברתנו גאה להימנות על חלוצות ומובילות המעבר לגז טבעי במגזרי המשק השונים, ולהעמיד לרשות לקוחותיה פתרונות מתקדמים, נקיים וחסכוניים יותר. לפניכם סקירה על יתרונותיו של הגז הטבעי […]
יאיר לוי | מנהל מערכות מידע
קרא עוד

אנרגיות מתחדשות – שיתופי פעולה

Electra Power מובילה את הרפורמה במשק החשמל בישראל ומאפשרת ללקוחותיה ליהנות מחיסכון משמעותי בהוצאות האנרגיה. החברה פועלת מזה שנים במשק האנרגיה המקומי ושמה דגש מיוחד על קדמה טכנולוגית ואנרגיות מתחדשות. לכן, לקוחותינו נהנים לא רק מחיסכון משמעותי בהוצאות אלא גם מחשמל הרבה יותר נקי וידידותי לסביבה.   Electra Power  מקיימת פעילות ענפה החולשת על ענפי […]
קרא עוד

כל מה שאתם צריכים לדעת על התקנת מונה חשמל חכם

עקב הרפורמה האחרונה במשק החשמל, המאפשרת לחברות נוספות לספק חשמל לצרכניים פרטיים לצד חברת החשמל, גברה מאוד ההתעניינות הציבוריות במונים החכמים. זאת, פשוט כי מונה חכם הוא תנאי להצטרפות אל הרפורמה החדשה, המעניקה לצרכנים מספר יתרונות משמעותיים. בשורות הבאות יובא מידע מקיף על התקנת מונה חשמל חכם וכיצד הוא מסייע לחסוך בצריכה ובהוצאות של חשמל […]
קרא עוד