מהי הרפורמה במשק החשמל

הרפורמה החדשה במשק החשמל בישראל מאפשרת לנו באלקטרה POWER (לשעבר סופרגז) להציע בפעם הראשונה ללקוחות פרטיים, אלטרנטיבה חכמה לאספקת החשמל באמצעות מסלולי חיסכון מותאמים לחיי היום יום. 

                                                                                                                                                                

הרפורמה הראשונה – ייצור ללקוחות מסחריים

לאורך שנות קיומה של המדינה, היתה חברת החשמל מונופול בכל עולמות החשמל. החברה החזיקה בבלעדיות על מקטע הייצור, על מקטע האספקה (המכירה והשיווק) ללקוחות מסחריים וביתיים, ועל מקטע ההולכה והחלוקה (התשתיות). בעשור האחרון החל תהליך הדרגתי של פתיחת מקטע הייצור לתחרות. בזה אחר זה קמו יצרני חשמל פרטיים , המפעילים תחנות כוח פרטיות המספקות חשמל ללקוחות מסחריים. למעשה, במרוצת השנים למעלה מ- 50% מייצור החשמל כבר נמצא בידי ספקים פרטיים, ואת השאר ממשיכה לייצר חברת החשמל.

רגע, הרפורמה לא נעצרה וממשיכה למכירת חשמל ללקוחות פרטיים

ב-2022 רשות החשמל הניעה גם את פתיחת מקטע האספקה (המכירה) לתחרות, ויצאה ברפורמה המאפשרת לחברות שאין ברשותן אמצעי ייצור להתחיל לספק חשמל ללקוחות מסחריים וביתיים. כחלק מהרפורמה הוצאה מחברת החשמל חטיבת ניהול המערכת החשמל, והוקמה חברת ניהול המערכת, חברה ממשלתית בדומה לחברת החשמל, בשם "נוגה" (NOGA). מכאן והלאה, חברות כמו אלקטרה POWER(לשעבר סופרגז אנרגיה) המעוניינות לספק חשמל, נדרשות להוציא רישיון אספקה מרשות החשמל במשרד האנרגיה. המשמעות עבור הצרכנים היא שניתן לרכוש חשמל במסלולים שונים ובהנחה מספק החשמל אותו תבחרו, ובכך למעשה השוק נפתח לתחרות. עם זאת, יש להדגיש כי האחריות על כל תשתיות החשמל והטיפול בהן נותרו בידי חברת החשמל, שתמשיך לספק מענה לכל תקלה, בעיה, הפסקת חשמל וכדומה – בדיוק כפי שהיה בעבר וללא קשר לגורם המספק לך את החשמל.

אז מה צריך לעשות כדי להתחיל לחסוך חכם בחשבון החשמל?

כדי שתוכלו לרכוש חשמל מאיתנו באלקטרה POWER , צריך להתקין מונה חכם המשדר את הצריכה מרחוק. המונה צריך להיות רשום ב'נוגה' (NOGA). זה יאפשר לנו לרכוש ולספק לך את החשמל. 

אין לך עדיין מונה חכם? יש לך 2 אפשרויות, לחכות או לא לחכות 

  1. לחכות שחברת החשמל תתקין מונה חכם אצלך, ללא עלות, בהתאם לתכנית פריסת המונים הארצית שמתעדכנת מעת לעת. הדבר כרוך בהמתנה של מספר חודשים או שנים. 
  2. לא לחכות ולהזמין מונה חכם מחברת החשמל. הדבר כרוך בעלות חד פעמית של ₪265 (כולל מע"מ) היורדים מחשבון החשמל לאחר התקנת המונה. המונה יוחלף ע"י חברת החשמל תוך 60 יום (בהתאם לאמות המידה – מסמך הסדרת היחסים בין חברת החשמל ללקוחותיה). מרגע החלפת המונה תוכלו לבחור את ספק החשמל שלך, למשל בנו אלקטרה POWER ולעבור אלינו בקלות (בשפה הרשמית קוראים לזה "תהליך ניוד"). 

3 סיבות מעולות לעבור לאלקטרה POWER 

 

  • הנחות על חשמל – כן, סוף סוף לא צריך לשלם כמו השכנים או החברים. לכל אחת ואחד מאיתנו יש הרגלי צריכת חשמל לפי סגנון החיים המיוחד לנו. אז מעכשיו אפשר לבחור מסלול חשבון החשמל שיתאים לנו, למשל מסלול המותאם לעבודה מהבית.
  • חבילת FULL POWER – חיברנו את המומחיות שלנו בתחום אספקת הגז הביתי (גפ"מ – גז פחמימני מעובה) יחד עם החלוציות שלנו בתחום אספקת החשמל (כמו חבילות האינטרנט והטלוויזיה המוכרות לך מחברות הסלולר). התוצאה היא חבילת FULL POWER שנותנת לך הנחה גם על גז הבישול בנוסף לחשמל. החיסכון יכול להגיע למאות שקלים בשנה.
  • מומחים באנרגיה טובה – אנרגיה היא ליבת הפעילות המקצועית שלנו וגם הכוח שמניע אותנו לשנות את משק החשמל לטובתך. זה אומר שאנחנו לא עושים דבר מלבד להתמחות באספקה חכמה של גז וחשמל. 

 

מאמרים

כל היתרונות בשימוש בגז טבעי

כידוע, בשנים האחרונות מבצע המשק הישראלי מעבר לשימוש בגז טבעי, הן משיקולים סביבתיים, הן משיקולים כלכליים, והן משיקולים של עצמאות אנרגטית עקב גילויי מרבצי הגז של העשור האחרון. חברתנו גאה להימנות על חלוצות ומובילות המעבר לגז טבעי במגזרי המשק השונים, ולהעמיד לרשות לקוחותיה פתרונות מתקדמים, נקיים וחסכוניים יותר. לפניכם סקירה על יתרונותיו של הגז הטבעי […]
יאיר לוי | מנהל מערכות מידע
קרא עוד

אנרגיות מתחדשות – שיתופי פעולה

Electra Power מובילה את הרפורמה במשק החשמל בישראל ומאפשרת ללקוחותיה ליהנות מחיסכון משמעותי בהוצאות האנרגיה. החברה פועלת מזה שנים במשק האנרגיה המקומי ושמה דגש מיוחד על קדמה טכנולוגית ואנרגיות מתחדשות. לכן, לקוחותינו נהנים לא רק מחיסכון משמעותי בהוצאות אלא גם מחשמל הרבה יותר נקי וידידותי לסביבה.   Electra Power  מקיימת פעילות ענפה החולשת על ענפי […]
קרא עוד

פתרונות חכמים ויעילים לניהול טעינת רכב חשמלי

כל מי שנוסע על כבישי הארץ יכול להתרשם מהריבוי המהיר של רכבים חשמליים מבית יצרניות עולמיות מובילות. וכל מי שעיניו בראשו גם מבין שהמגמה הזו רק תמשיך להאיץ בעתיד הנראה לעין, ככל הנראה עד לרמה שבה רכבי המונעים בדלק יהיו מחזה נדיר וארכאי. מצד אחד, אלו בשורות טובות לסביבה ולאוויר שכולנו נושמים, אך מצד שני […]
קרא עוד